ULAŞTIRMA BAKANI GÖREVİNDEN ALINDI

0
163

HABER: (Akil Bakış)

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan görevden alındı. Yerin Bakan Yardımcısı Adil Karaismailoğlu atandı. Atamaya ilişkin karar 28 Mart 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanmıştır.

Yeni Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailğlu, şu andaki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Erem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinden sonra İBB Genel Sekreter Yardımcılığı görevinden istifa eden İsmail Karaismailoğlu Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın onayıyla Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcılığına atanmıştı.

Yeni Ulaştırma ve Altyapı Bakanı İsmail Karaismailoğlu Kimdir?!

1969 yılında Trabzon’da doğdu. Trabzon Lisesi’ni bitirdikten sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden Makina Mühendisi olarak mezun oldu. Yüksek lisansını, Bahçeşehir Üniversitesi Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi programında tamamladı. Mayıs 1995’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’nde ilk görevine başladı. 1998 yılında İETT Genel Müdürlüğü’ne geçti. İETT’nin çeşitli birimlerinde mühendis ve yönetici olarak görev yaptı.

2002 yılından itibaren İBB Trafik Müdürlüğü’nde trafik kontrol merkezi, sinyalizasyon, akıllı trafik sistemlerinden sorumlu Müdür Yardımcısı olarak çalışmakta iken 16 Kasım 2009 tarihinde Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’ne atandı. 23 Temmuz 2014 tarihinde Ulaşım Daire Başkanlığı görevine getirildi. Ulaşım ile ilgili, İstanbul genelinde birçok projenin hayata geçirilmesine katkı sağladı. Temmuz 2016’da Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nde (TOKİ) İstanbul Emlak Dairesi Başkanlığı görevine atandı. 26 Nisan 2018 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcılığı görevine atanan Karaismailoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.