Türkiye’de ve Dünyadaki Olaylara AKİL BAKIŞ SİTEMİZDEKİ YENİLİKLER, YAYIN POLİTİKAMIZ, İLKELERİMİZ VE AMACIMIZ…

0
295

 

Değerli okuyucularımız, iki yıldır atıl bir şekilde yayın hayatını sürdüren www.akilbakis.com internet sitemizi iki ay önce büyük bir özveri ve titizlikle daha da aktif bir hale getirerek teknik ve profesyonel yönden yeniledik. www.akilbakis.com internet sitemiz yeni haliyle Türkiye’de ve Dünyadaki olayları, gelişmeleri siz değerli okuyucularımıza doğru/dürüst habercilik anlayışı içinde, basın-yayın ahlakı ilkeleri doğrultusunda sunmaya devam edecektir. Aynı zamanda Dünyadaki ve Türkiye’deki her türlü olayı, gelişmeyi, haberi daha farklı bir perspektiften okuyacaksınız.

Şu anda okumakta olduğunuz www.akilbakis.com internet sitemiz aslında yüzde 10’luk kapasitesi bitmiş bir projedir! Geride daha yüzde 90’lık bir kapasitemiz var! Bu konuda yeri ve zamanı geldiğinde (yakın bir zamanda) daha geniş bir açıklama yapacağız.

Dünyada ve Türkiye’deki olayları haber yaparken etnik, dini, kültürel fark gözetmeksizin objektif bir yayın politikası izleyeceğiz. Ayrıca objektif/standart/rutin haberciliğin dışında Dünyadaki ve Türkiye’deki olaylara ve gelişmelere kendi bakış açımız, kendi penceremiz, kendi dünya görüşümüz açısından da irdeleyerek, analiz ederek yorumlayacağız. www.akilbakis.com yayın politikası, ilkeleri ve prensipleri arasında orijinal habercilik ile analiz/yorumu karıştırmamamız gerekiyor. Bu ikisi arasındaki ince çizgiye büyük bir titizlik içinde dikkat edeceğiz.

Dünyada ve Türkiye’de cereyan eden olaylar ve gelişmeler şayet provokasyon, tahrik/kışkırtma, anarşi/terör, toplumsal propaganda, kaos içerikli ise şayet işte o zaman yapacağımız yorum ve analizlerimiz farklı olacaktır! www.akilbakis.com internet sitemizde, birlik-beraberlik ve bütünlüğümüzü hedef alan hiçbir haber ve yoruma yer verilmeyecektir. Aynı zamanda milli, ulvi, tarihi ve kültürel milli değerlerimiz yönelik her türlü provokatif saldırı, küfür, hakaret, kışkırtma içeriği taşıyan hiçbir haber, yorum, resim/fotoğraf, video, sosyal medya paylaşımına müsaade edilmeyecektir.

www.akilbakis.com internet sitemiz şu an ne kadar yayında olsa da tam profesyonel yayıncılık amacıyla yapacağımız yenilikler hala devam etmektedir. Bir süre test, deneme ve egzersiz süreci içinde olacağız! www.akilbakis.com internet sitemizle ilgili tüm çalışmalar bitinceye kadar şimdilik normal/rutin yayınımız devam edecektir.

Yukarıda daha önce bahsettiğimiz gibi www.akilbakis.com internet sitesi olarak daha kapasitemizin yüzde 10’luk bölümünü tamamladık! Geride yüzde 90’lık bir kapasitelik boşluğumuz var! İşte bu boşluğu doldurmak için çalışıyoruz! Ne zamanki bu boşluk doldu işte o zaman karşınıza daha profesyonel bir şekilde çıkmış olacağız. Şimdilik eksikliklerimizi, elimizde olmadan gözden kaçan hatalarımızı hoş görmenizi istirham ediyoruz. Hatta bize yönelik uyarılarınızı, eleştirilerinizi ve görüşlerinizi de dikkate alacağız.

www.akilbakis.com internet sitemizin resmi imtiyaz sahibi ve genel yayın yönetmeni Muhsin Akıl’dır. Çekirdek kadromuz olan 10 kişilik yayın ve teknik ekibimiz, sitemizdeki yeniliklerle ilgili yoğun bir çalışma içine girmişlerdir. Bu çalışma süreci belirli bir zaman dilimine  kadar planlanmıştır. Yine de bu süreç içinde yenilikler parça parça da olsa internet sitemize yansıyacaktır.

www.akilbakis.com internet sitesinin imtiyaz sahibi ve genel yayın yönetmeni Muhsin Akıl’ın 40 yıllık gazetecilik ve yazarlık tecrübesi, psikolojik, sosyolojik, tarihi, kültürel yönlerden donanımlı olması ve istihbarat ve terörle mücadele konularındaki uzmanlığı internet sitemizin içeriği, yayın politikası, habercilik anlayışı vs. daha birçok konuda bazı ipuçları vermiş olsa gerek!

Önümüzdeki aylarda mesleğinde uzmanlaşmış ve eli kalem tutan ünlü yazarlarımız, akademisyenlerimiz, eğitimcilerimiz, istihbaratçılarımız ve muhabirlerimizde aramıza katılacaktır! Aynı şekilde yine mesleğinde uzmanlaşmış uluslararası çok önemli isimleri de aramızda göreceğiz.

Değerli www.akilbakis.com okuyucuları şu anda internet sitemizi yeni doğmuş bir çocuk olarak hayal edin! Yeni doğmuş çocuğun kapasitesi şimdilik bu kadarsa artık zaman geçtikçe daha neler yapabileceğini bir hayal edin!

Kısaca www.akilbakis.com internet sitemiz, Dünyadaki ve Türkiye’deki olayları, siyasi, ekonomik, stratejik, toplumsal, teknolojik, bilimsel, istihbaratçı, hukukçu, tarihçi, ilahiyatçı, akademik, eğitimci ve sanatçı gözüyle haber, yorum ve analiz yapacaktır. Stratejik olarak da evrensel/küresel bir dil/üslupla geniş bir perspektiften ele alıp değerlendirecektir. O yüzden internet sitemizin adı AKİL BAKIŞ’tır.

www.akilbakis.com internet sitemiz aynı zamanda gazetecilik mantığı içinde yayınını sürdürecektir. Ulusal ve uluslararası haber ve yorumları ile de farklı bir boşluğu dolduracaktır. Yurt içinde ve yurt dışında mutlaka temsilcilerimiz ve bu temsilcilerimize bağılı muhabirlerimiz olacaktır. Yurt içinde bütün illerde, yurt dışında da bütün ülkelerde muhabir ağımızı öreceğiz.

www.akilbakis.com internet sitesi; ilkeli, dürüst, objektif habercilik ve yorumculuk sınırları içinde basın ahlak yasasına saygılı, yasal çerçevesinden çıkmayan bir çizgide yayınını sürdürebilmesi için de gerekli tüm özeni, titizliği ve hassasiyeti gösterecektir.

VE SON SÖZÜMÜZ: Şayet şu anda okumakta olduğunuz www.akilbakis.com internet sitemize yeni doğmuş bir çocuk gözüyle bakıp-değerlendirmenizi istiyoruz. Şayet haberlerimizi, yorumlarımızı ve paylaşımlarımızı beğendiyseniz, eşinize, dostunuza ve çevrenize duyurmanızı istirham ediyoruz.

Hatta ve hatta her nerede olursanız olun ister yurt içinde ister yurt dışında www.akilbakis.com internet sitemizin devamlı bir okuyucusu olarak sizleri aramıza görmek istiyoruz. Zaman içinde karşılıklı memnuniyet, anlayış, diyalog, kaynaşma ve dayanışma oluşursa bulunduğunuz ülkede, şehirde, ilçede, beldede neden bizleri temsil edebilirsiniz! Elbet ki temsilcimiz olabilirsiniz.  Tabi ki www.akilbakis.com internet sitesinin ilke ve prensiplerini ve yayın politikasını benimseyip özümsediyseniz!.. Tabi ki bu ilke ve prensiplere uymak kaydı ile…

Hep birlikte kaynaşarak, dayanışarak, sırt-sırta vererek, birlik-beraberlik içinde UMUT DOLU YARINLARA…