Hilmi Tutar’ın “TÜRK SİYASETİNDE SANCILI YILLAR” Kitabı…

0
194

Gazeteci-Yazar, Bürokrat, Siyaset Adamı Hilmi Tutar’ın Türkiye’de Büyük Bir Boşluğu Dolduran, Bir Dönem Ses Getiren, İnceleme-Araştırma “Türk Siyasetinde Sancılı Yıllar” Kitabını Okuyucularımıza PDF Olarak Sunuyoruz…

Hilmi Tutar Kimdir?! Biyografi ve Eserleri

Konya doğumludur. Lise öğrenimini Konya Gazi Lisesi, lisans öğrenimini Anadolu Üniversitesi, yüksek lisansını da Türk-Kazak Ahmet Yesevi Üniversitesi’nde yapmıştır.

Genç yaşta Konya’da yerel bir gazetede başlayan Hilmi Tutar zaman içinde Konya’nın başarılı gazetecileri arasında yerini almıştır. Hatta kısa bir süre sonra çalışmış olduğu gazeteye Yazı İşleri Müdürü olarak getirilir. Hilmi Tutar’ın başarılarını fark eden dönemin Ereğli İlçesi Belediye Başkanı Ali Talip Özdemir danışman olarak yanına alır.

Hilmi Tutar, devlet kademelerinde önemli görevlere getirilir. Kültür Bakanlığı Halkla İlişkiler Müşavirliği, Çevre Bakanlığı ve Devlet Bakanlığı Müşavirliği ve Özel Kalem Müdürlüğü görevlerinde bulunmuş, bir süre Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdür Yardımcılığı ve Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Üyeliği ile Anadolu Radyo Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği yapmıştır.

1990 yılında “Türk Basınında Tiraj ve Promosyon” başlıklı araştırmasıyla Milliyet Gazetesi Birincilik ödülünü almıştır. Bu çalışma daha sonra “21. Yüzyılda Türk Basını” adıyla kitap olarak yayınlanmıştır. Gazeteciliği yanında devlet içinde önemli görevlerde bulunan Hilmi Tutar, uzun bir süre TOKİ’de Başdanışman olarak çalışmıştır. Hala TOKİ de çalışmaktadır.

ESERLERİ

Hilmi Tutar, Hun Türklerinden Son Türklerde İkinci Adamlar, Türkler Dünyaya Nasıl Egemen Olur, Türk Siyasetinde Sancılı yıllar ve 21. Yüzyıl’da Türk Basını isimli kitapları yayınlanmıştır.

Değerli Okuyucularımız, Hilmi Tutar’ın “Türk Siyasetinde Sancılı Yıllar” Kitabını Aşağıda PDF Olarak okuyabilirsiniz.

Türk Siyasetinde Sancılı Yıllar